کولر گازی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از خنک کننده و همچنین تصفیه کننده های هوا هم اختراع و زندگی و کار را برای انسان ها راحتتر و لذت بخش تر کرد. کولر گازی یکی از نتایج پیشرفت تکنولوژی است. این وسیله با جذب هوای گرم و تبخیر آن به گاز وظیفه تولید هوای سرد و پاکیزه را بر عهده دارد.

اجزای کولر گازی:

کولر گازی برای اینکه بتواند هوای گرم را تبخیر و به هوای سرد تبدیل کند باید یک بخارکننده، یک کمپرسور برای متراکم کردن هوا، یک کندانسور برای خنک کردن هوای متراکم شده و یک شیر انبساط داشته باشد. وجود هر یک از این اجزا در کولر گازی ضروری بوده و عدم حضور هر یک از آنها می تواند، فرایند تولید هوای سرد را متوقف نماید.

انواع کولر گازی:

کولرهای گازی عموما به دو دسته اسپیلت یا دو تکه و پنجره ای یا یک تکه تقسیم می شوند. اجزای تشکیل دهنده هر کدام از آنها هم با هم متفاوت بوده و عملکرد متفاوتی هم دارند. البته به صورت کلی هر دو به یک شکل کار می کنند اما تفاوت هایی در جزئیات اجزا و عملکرد آنها وجود دارد.

چطور باید یک کولر گازی مناسب انتخاب کنم ؟

برای انتخاب یک خنک کننده مناسب اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، مساحت فضایی است که قصد دارید، خنک کننده را در آن نصب کنید. هر چقدر مساحت فضا بیشتر و بزرگتر باشد باید کولر گازی با قدرت بیشتر هم انتخاب کنید. با یک محاسبه ساده ما به شما نحوه انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ را یاد خواهیم داد. فرض کنید، مساحت خانه شما ۶۰ متر مربع است. برای یک انتخاب درست باید ۶۰ را در ۴۰۰ بی تی یو که واحد فیزیکی توان سرمایشی است، ضرب کنید. پس با ضرب ۶۰ در ۴۰۰ شما باید یک کولر گازی با توان  ۲۴۰۰۰ خریداری نمایید تا فضای مورد نظرتان به خوبی تهویه و خنک شود.  

اگر کولر گازی شما دچار مشکل شده است، میتوانید با مرکز تخصصی الـو تـهـویـه تماس بگیرید

تا را در کوتاه ترین زمان ممکن جهت رفع ایراد،کارشناس مربوطه را به محل اعزام نماید.