تعمیر پکیج دیواری و مشکلات مرتبط با آن معمولا قابل پیش بینی نیست.

بنابراین هدف ما از این مقاله آشنا کردن شما عزیزان با مشکلات پکیج دیواری می باشد.

نکات لازم برای عملکرد تعمیر پکیج دیواری:

۱.انجام سرویس منظم و دوره‌ای پکیج‌های دیواری اهمیت ویژه‌ای دارد و در هزینه های تعمیر پکیج دیواری صرفه جویی خواهدشد.

{ این عمل را به تکنسین‌های ماهر شرکت الوتهویه بسپارید. }

۲.همیشه فشار دستگاه را بررسی نمایید و فشار آن را طبق دفترچه‌ی راهنما تنظیم نمایید.

۳. در فصل گرما سیستم گرمایشی را روشن نمایید زمان روشن نمودن آن باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه باشد. این کار برای جلوگیری از فریز و خشکی پمپ انجام می‌شود.

۴. ترموستات و تایمرهای سیستم را بررسی کنید و از کار صحیح آن اطمینان پیدا کنید.

۵. هر از چند گاهی بررسی نمایید تا دستگاه دچار آب‌ریزی و نشت نباشد.

۶.خروجی فن و دودکش‌های پکیج را مورد بازبینی قرار دهید تا مسدود نباشد.

۷.سعی کنید همیشه شعله‌های پکیج را بررسی نمایید تا آبی بسوزد در صورت هر گونه اختلال در شعله با متخصصان مربوطه تماس بگیرید.

۸.با مطالعه‌ی این روش‌ها می‌توانید یک گام موفق در عیب‌یابی و تعمیر پکیج های دیواری بردارید و مشکلات خود را برطرف کنید. اگر قادر به انجام عیب یابی و رفع آن نیستید، می توانید تعمیر و سرویس پکیج دیواری خود را به عهده تکنسین های الوتهویه بگذارید.

پکیج دیواری ناگهان خاموش می‌شود:

یکی از متداول‌ترین مشکلات پکیج‌ دیواری، خاموش شدن ناگهانی پکیج است. امکان دارد این اتفاق هر از چند گاهی و یا هر چند ساعت یک‌ بار به وقوع بپیوندند.در صورت وجود مشکل با عملکرد بموقع پکیج باعث جلوگیری از حوادثی مانند آتش‌سوزی و غیره میشود.

 

دلیل خاموش شدن ناگهانی پکیج‌های دیواری می تواند موارد زیر باشد:

 

۱. افت فشار پکیج که به دلیل کاهش یا افزایش فشار آب رخ دهد.

۲. مشکلات ترموستات.

۳. نشت کردن پمپ و خراب بودن آن.

۴.باز کردن شیرهای آب تا انتها.

۵. قطع برق در پکیج.

تولید صدای آزار دهنده در پکیج:

از دیگر مشکلات پکیج دیواری تولید صدای آزار دهنده در پکیج است، با گذشت زمان و استهلاک پکیچ و  قطعات مربوط به آن، مشکلاتی در پکیج رخ می‌دهد که امکان بروز سر و صدا است.

یکی از متداول‌ترین قطعه‌هایی که دلیل سر و صدای پکیج هست، پمپ گرمایش دستگاه است.برای رفع این موضوع پکیج را هواگیری کنید برای این کار می‌توانید شیر مخصوص هواگیری که در پشت بدنه پکیج قرار دارد را باز نموده تا هواگیری انجام شود.

در صورتی که پکیج در زمان روشن شدن صدای خاصی را تولید می‌کند به دلیل باز نمودن شیر آب گرم دستگاه شروع به کار می‌کند و احتراق انجام می‌شود و در نهایت مشعل روشن می‌شود ولی در بعضی مواقع با ۳ بار تلاش پکیج روشن می‌شود.

در صورتی که شما سه دفعه امتحان کنید ولی احتراق صورت نگیرد گاز حاصل تجمع کرده و با دفعه چهارم صدای انفجار کوچکی تولید می‌شود یکی از دلایلی که منجر به ترکیدن پکیج می‌شود مسئله‌‌ی مذکور است که به سادگی با تعویض مشعل احتراق قابل رفع است.

زمانی که صداهایی شبیه به سوت و غیره شنیدید بدانید پکیج دیواری شما آسیب دیده و به تعمیرات نیاز دارد. رسوبات حاصل از آب در مبدل یکی از علت‌های آن است.

حتما رسوبات حاصله در پکیج و رادیاتور را از بین ببرید زیرا باعث فرسودگی آن‌ها می‌شود برای رفع این مشکل از رسوب گیر در مسیر آب و پکیج بهره بگیرید هم‌چنین حداق هر سه ماه یک‌بار فیلترهای داخل مخزن را عوض کنید.

 

خروج نور پیلوت:

در صورت شکستگی ترموکوپل از پیلوت نور خارج می‌شود زیرا ترموکوپل قطعه‌ای است که برای تعیین و اعلام دما در دستگاه استفاده می‌شود در صورت هر گونه آسیب و یا از بین رفتن عایق می‌تواند نور خارج شود.

روشن نشدن پکیج دیواری:

یکی دیگر از علل مشکلات پکیج‌ دیواری، روشن نشدن آن‌ها است. از عوامل بروز این مشکل، مسدود بودن لوله‌ها به وسیله‌ی رسوب آب یا هوا است. مضاف بر آن تنظیم نبودن فشار پکیج است که در این صورت دستگاه قادر به روشن شدن نیست.

معیوب بودن شمعک و مشعل پکیج هم‌چنین گرم شدن بیش از حد آن نیز از دلایل روشن نشدن پکیج است. می‌توانید در این مورد با ما تماس بگیرید و ضمن دریافت اطلاعات مربوط نسبت به تقاضای تعمیر و یا سرویس هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

 

کاهش فشار پکیج دیواری:

کاهش فشار پکیج‌های دیواری خود دلیلی هستند تا مشکلات متعددی برای دستگاه به وجود بیاید. دلایل این کاهش در زیر عنوان می‌شود:

۱.شیر اطمینان فشار با عیبی همراه است.

۲.نشت و آب‌ریزی رادیاتورها و شیرهای همراه آن.

۳.هوای رادیاتور مسدود است.

۴.فشار گیج با ایراداتی روبه‌رو است.

(در اغلب موارد نشتی آب به علت کاهش فشار پکیج به نشت سیستم پکیج و یا ندار آن ارتباط دارد)

پکیج آب را گرم می کند ولی شوفاژ گرم نمی‌ شود و برعکس:

در پکیج‌های نسل قدیم بیشتر دیده می‌ شود که پکیج آب را گرم نکند ولی شوفاژ گرم شود و برعکس آن اتفاق بیفتد. علت مشکل مذکور ایراد در شیر سوییچ است. وظیفه شیر سوییچ آب گرم شده توسط پکیج را به مدار لوله‌های آب گرم منتقل می کند.

هنگامی که شیر سوییچ روی مدار آب گرم قرار داشته باشد که اولویت دستگاه با آن هست، آب گرم حاصل به طرف شیرهای آب سرازیر می‌شود و برعکس هنگامی که شیر سوییچ، بر روی مدار رادیاتورها باشد، آب گرم دستگاه به طرف رادیاتورها هدایت شده و گرم کردن آن‌ها انتقال پیدا می‌کند.

امکان دارد با گذشت زمان شیر سوییچ با ایراداتی مواجه شود که این مورد بسیار متداول است، پس در این صورت پکیج گرمایش شوفاژها را تولید نمی‌کند و روند گرمایش با اختلال رو به رو می‌شود

با دیدن علایمی چون خراب بودن شیر سوییچ، گرم نبودن آب و حرارت مطلوب شوفاژها است و یا امکان دارد برعکس موارد مذکور باشد، به خراب بودن شیر سوییچ پی ببرید و اقدام به تعمیر پکیج دیواری خود کنید.

در فصل گرم که شوفاژها خاموشند در صورتی که آب گرم نباشد و با روشن نمودن شوفاژها آب گرم شود بیانگر خرابی شیر سوییچ است.

حرارت آب پکیج خیلی بالاست:

در صورتی که آب خارج شده از پکیج خیلی داغ است، امکان خرابی ترموستات وجود دارد. ترموستات دچار ایرادایت و دمای واقعی آب را تشخیص نمی دهد. در اغلب موارد با تعویض ترموستات مشکل موجود برطرف می شود.

پکیج گرم نمی کند:

از دیگر مشکلات پکیج دیواری این است که پکیج گرم نمی کند، بعضی مواقع ممکن است پکیج نه شوفاژها و نه آب را گرم نکند، این عیب بزرگترین مشکل پکیج دیواری است که حتما باید توسط تکنسین‌های ماهر عیب یابی و اقدام به تعمیر پکیج دیواری کند.

دلایل زیادی در ایجاد مشکل مذکور نقش دارند، از دلایل آن می‌توان به ایرادات موجود در برق‌رسانی و یا گازرسانی دستگاه، وجود مشکل در پروگرمر و خرابی پمپ پکیج اشاره کرد.

در هر صورت، اگر به تعمیرکاران متخصص نیاز داشتید با با ما تماس بگیرید. تکنسین‌های خبره ما آماده‌ی خدمت رسانی به هموطنان تهرانی عزیز هستند.

 

نشتی پکیج دیواری:

در اکثر موارد نشتی پکیج دیواری مسئله‌ی بزرگی نیست و خیلی راحت حل می‌شود اما در بعضی مواقع مشکلات جزئی در نشت منجر به وقوع مشکلات بزرگی می‌شود.

از دلایل نشت می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

۱.وجود ایرادی در مبدل حرارتی.

۲.نشت پمپ آب.

۳.اتصالات لوله‌های پکیج دچار نشتی است.

۴.شیر اطمینان فشار با مشکل رو‌به‌رو است.

۵.دیافراگم ظرف انبساط با مشکل مواجه است.

۶. اگر با روشن نمودن پکیج و فعال شدن آن، در هنگامی که شیر آب گرم باز می‌شود روند چکه کردن افزایش می‌یابد کاملا پیش‌بینی شده عمل کرده است زیرا با افزایش دما، فشار موجود در سیستم نیز افزایش پیدا می‌کند و بر قسمتی که آب نشت می‌کند تاثیر می‌گذارد.

در این مورد با ما تماس بگیرید تا ضمن حضور در محل نسبت به تعمیر پکیج دیواری شما اقدامات لازم را فراهم کنیم.

 

یخ زدن لوله پکیج دیواری:

از دیگر مشکلات پکیج دیواری یخ زدن لوله است، برای تعمیر پکیج دیواری در صورتی که پکیج خطای سرد بودن را نشان می‌دهد باید یک بار پکیج خاموش شود و سپس روشن نموده یا همان ری‌استارت کنید.

در صورتی که هم چنان مشکل پابرجاست احتمال این می‌رود که در درون لوله مواد مایع وجود دارد یا این‌که منجمد شده باشد.

 

قسمت بالای رادیاتور سرد است:

اگر چیزی از نصب رادیاتورهای خود نمی‌گذرد از تراز بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید زیرا این کار باعث می‌شود تا مقدار آب گرمی که به رادیاتور می‌رسد به یک اندازه باشدو به طور یکنواخت همه جا را گرم کند.

در صورت سرد بودن قسمت بالای پکیج احتمال هوا گرفتگی وجود دارد. در این زمان، توسط یک اهرم هواگیری آهسته پیچ هواگیری رادیاتورها را باز نمایید این کار را تا زمانی که آب به بیرون نریزد ادامه دهید.

 

قسمت بالایی و میانی رادیاتور سرد است:

این اشکال زمانی رخ می دهد که لوله‌ ها رسوب گرفته باشند. تجمع لجن و رسوب در این قطعات به همه‌ی قطعات دیگری چون پمپ‌ها، مبدل حرارتی و حتی رادیاتور باعث صدمه رسیدن به آن ها می شود.

اگر لوله های رادیاتور گرم است ولی پره ها سرد است و یا ناحیه‌ی میانی و بالایی رادیاتور سرد است، می توان به انسداد لوله ها و رادیاتور به وسیله لجن یا رسوب شک کرد.

در این صورت حتما با تکنسین های متخصص شرکت الوتهویه تماس بگیرید تا از خدمات تعمیر پکیج دیواری بهره‌مند شوید.

دکمه‌های پکیج غیرفعال شده اند:

 از مشکلات پکیج دیواری به از کار افتادن دکمه‌های ان می توان اشاره کرد. این کار باعث بروز مشکلات دیگری در پکیج می شود در صورتی که مشکل به وجود آمده الکتریکی است و به کلید یا دکمه های کنترلی ارتباط پیدا می کند.

اگر هر کدام از گزینه های زیر اتفاق بیفتد، ممکن است دکمه ها خراب شده باشند و در این صورت بهترین راه حل ممکن عوض کردن قطعه‌ی مورد نظر است.

۱.روشن و یا خاموش شدن پکیج در زمانی که نباید انجام شود.

۲.دما نسبت به چیزی که ترموستات نشان می دهد، بالاتر و یا پایین‌تر است.

۳. ترموستات از خود صدای کلیک تولید نمی کند.

۴. ترموستات و یا تایمر مکانیکی از خود صدای وزوز تولید می کند.

۵. آبی که خارج می شود خیلی داغ است.

 

هوایتان را به هوای ما بسپارید، هوای شما را داریم!