آبگرمکن دستگاهی برای گرم کردن آب است.از این وسیله برای گرم کردن آب حمام، ظرفشویی و سرویس بهداشتی استفاده شده.

انواع آبگرمکن به لحاظ نوع نصب:

 ۱.گازی:

در حال حاضر یکی از رایج ترین مدل های موجود در بازار مدل گازی می باشد. یکی از مهمترین قطعات بکار رفته در این تجهیزات ترموستات می باشد، ترموستان دما و فشار دستگاه را کنترل و در حد نرمال نگه می دارد. شیر پیلوت تعبیه شده در دستگاه با روشن نگه داشتن شعله مشعل از افزایش میزان گاز و خطر انفجار در آن پیشگیری می کند.

۲.خورشیدی :

نوع پیشرفته و مدرن این تجهیزات، آبگرمکن خورشیدی می باشد.این مدل بدون هیچ مصرف انرژی با دریافت حرارت از نور خورشید،گرمای لازم برای آب را تامین میکند. نحوه ساختار این نوع وسیله به این شکل است که از طریق کلکتورهای خورشیدی انرژی نور خورشید را جذب و آب منبع را گرم می کنند.

۳.برقی:

آبگرمکن برقی در دو نوع دیواری و ایستاده تولید می شود. طبیعتا نوع برقی دیواری از نظر حجم کمتر از برقی ایستاده می باشد.

در عین حال میزان مصرف برق نیز در این نوع از آبگرمکن ها کمتر می باشد. از معروفترین آبگرمکن برقی در  ایران آبگرمکن برقی آزمون می باشد.

 

اجزای تشکیل دهنده چیست؟

آبگرمن یک وسیله بسیار کاربردی برای تولید آب گرم است. اجزای این دستگاه: مبدل حرارتی، پره های آلومینیومی، کلاهک تعدیل، شعله پخش کن، دیافراگم، شیر احتراق آهسته، میل سوپاپ، ترموکوپل و بسیاری دیگر... اجزای تشکیل دهنده آبگرمن به همین چند مورد اشاره شده، محدود نمی شوند.

مزایای استفاده از آبگرمکن:

تنوع در موقعیت نصب و ابعاد این امکان را فراهم کرده که با توجه به نیاز و متناسب با شرایط محیط یکی از مدل های موجود را نصب و اجرا نمود. مدل های مخزن دار به دلیل ذخیره آب در ساختمان هایی که با قطعی و یا افت فشار آب مواجه هستند می تواند گزینه مناسبی باشد. با توجه به  قطعات بکار رفته در این تجهیزات میتوان گفت کمترین میزان استهلاک و خرابی را به همراه دارند، و از دوام بالایی برخوردار می باشند.

اگر آبگرمن شما دچار مشکل شده است، میتوانید با مرکز تخصصی الوتهویه تماس بگیرید

تا را در کوتاه ترین زمان ممکن جهت رفع ایراد،کارشناس مربوطه را به محل اعزام نماید.